Mikail Aslan'dan Kamuoyuna Açıklama

Mikail Aslan'dan  Kamuoyuna  Açıklama

Kamuoyuna

29.12.2013 tarihinde BDP ve HDP'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinliğe katılmak için konser alanına gittiğimizde öğrendik ki, bize önceden bildirilen program MKM'li arkadaşların müdahalesi ile değiştirilmiş ve bizim orta sırada olan konserimiz en sona atılmıştır. Çeşitli çevrelerin katılımlarıyla oluşturulan programın son anda MKM müdahalesi ile değiştirilmesi anlaşılır bir durum değildir. Bunu konuşmak istediğimizde ise 'Çelişkileri Derinleştirmeyelim' gibi bir cümle sarfedilmiştir.

Bundan önce defalarca yapılmış ve bugün yine uygulanan haksızlığı kabullenmediğimiz için bu akşam üzülerek konser alanını terk etmiş bulunuyoruz.

Benzer şekilde bu sene, Dersim'de yapılan Munzur Festivali'nde adım yine aynı çevre tarafından festival programından hiçbir gerekçe gösterilmeden çıkarılmıştı. Bu konuda Dersim Belediyesi ile birkaç kez görüşme yapmamıza rağmen bize makul bir cevap verilmemişti. Yalnızca, yurtdışından gelen bir telefon ile adımın festival programından çıkarıldığı bilgisi tarafıma bildirilmiştir.

Bu duruma rağmen şimdiye kadar sessizliğimi değerlere olan saygım gereği korudum. Maalesef defalarca görüşmeme rağmen bu sorun çözülmeyerek İstanbul'da yapılan etkinliğe kadar taşınmıştır.

Ambargo zihniyeti, baskıcı ve totaliter sistemlerin anlayışıdır; devrimci, demokrat ve yurtseverlerin anlayışı olamaz.

Mikail Aslan
29.12.2013
Istanbul

Diğer Haberler

0 Yorum

    Henüz kimse yorum eklememiş.

Yorum Yap