Yargı Kamer Genç'e çalışıyor

Yargı Kamer Genç'e çalışıyor

Dersim'de 11 Haziran 2011 seçimlerinde halka hitap eden Ferhat Tunç, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'i eleştirerek, "onursuzluk yaptı" ifadelerini kullanmıştı. Genç tarafından bu sözler üzerine 2 yıl önce açılan 10 bin TL'lik tazminat davası Tunç'un aleyhine sonuçlandı. Tunç'un avukatı Barış Yıldırım Yargıtayın bu kararına yönelik temyiz başvurusunda bulundu.

Mahkeme süresince Genç ve avukatı, Tunç’un evine haciz kararı çıkartmış ve sanatçı bunun ahlaki olmadığını belirterek tepki göstermişti. Yargıtay'ın son kararıyla birlikte Genç ve avukatı bu kez temyiz kararı sonuçlanmadığı halde Tunç'un banka hesapları üzerine bloke kararı çıkarttı. Tunç, blokenin kaldırılması için mahkemeye 8 bin 500 lira ödemek zorunda kaldı.

'GENÇ VE ONUN ZİHNİYETİYLE MÜCADELEM SÜRECEK'

Karara tepki gösteren Tunç, “Yargı söz konusu biz olunca elbette Kamer Genç’e çalışır. Birini 'onursuzluk yapıyor' şeklinde eleştirmenin cezası olmaz. Bunu söylemiş olmamın haklı nedenlere dayandığını o yargının görmesini bekleyemem" dedi.
Kamer Genç ve avukatının dava süresince gayri ahlaki bir tutum izlediğini; çıkartmış oldukları yargı kararlarını adeta bir taciz girişimine dönüştürdüklerini belirten Tunç, şöyle konuştu:  "Bu bir utanmazlık örneğidir. Kamer Genç’e hak etmediği halde giden bu parayı ona helal etmem. Kamer Genç Dersim’de derin devletin bir figüranı gibi çalışıyor, dolayısıyla onun zihniyetiyle mücadele etmek benim ve tüm Dersimliler için bir onur meselesidir. Ben yaşadıkça Dersim'in tarihsel kimliğiyle oynayan bu zihniyete ve zihniyet sahibi Kamer Genç gibileriyle mücadelem devam edecektir; bu zatın bunu aklından bir an bile çıkartmaması gerekir."

Diğer Haberler

0 Yorum

    Henüz kimse yorum eklememiş.

Yorum Yap